Športoviská
 
 

Kolky

Kolky

Kolkári alebo kolkárske tímy sa usilujú guľou zraziť zostavu deviatich kolkov na konci dráhy. Hráč/tím, ktorý zhodí viac kolkov, je víťaz súboja.

Kolky majú rôzne podoby a miestne pravidlá. Patria k tradičnej hre najmä v hostincoch niektorých častí Anglicka, ale hrá sa aj v Nemecku či Rakúsku. Niektoré pravidlá sa menia v závislosti od špecifík daného regiónu.

Kolkárske dráhy majú hladký povrch, zvyčajne drevený. Dĺžka dráhy je od 6,4 – 11m od miesta hodu až po posledný umiestnený kolok. Kolky majú rôzne tvary či veľkosti a môže byť medzi nimi aj kráľovský kolok. Aj gule sú rôzne. Zvyčajne sú z tvrdého dreva alebo gumy. Ich priemer je 10 – 15cm. Kolky sú vysoké 15 – 40cm a majú hmotnosť až 3kg. Guľa sa môže kotúľať po podlahe, hádzať predlaktím alebo jednoducho hodiť na kolky. Súboj zvyčajne pozostáva z 12 kôl a každé kolo obsahuje tri hody. Za každý spadnutý kolok sa udeľuje jeden bod, a tak je za jedno kolo maximum 27 bodov.

Kontakt

Adresa Trnavská cesta 29/A    83104 Bratislava
Telefón +421 2 44372101
Web http://www.kolky.sk
GPS N 48.162099   E 17.142229

Komentáre

Žiadne komentáre

 
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 
 
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt