Športoviská
 
Športoviská ŠPORTY

ŠPORTY

Šport je akákoľkev súťažná fyzická aktivita, ktorej cieľom je využiť alebo zlepšiť fyzické schopnosti a zručnosti a poskytnúť zábavu zúčastneným a divákom.

 
Zoradenie 
1 2 1-20 z 30
 
Krasokorčuľovanie
Krasokorčuľovanie je technicky náročný a krásny zimný šport, s krúžením po ľade, so skokmi, piruetami a špirálami.
 
 
Ľadový hokej
Ľadový hokej, alebo jednoducho iba hokej, ako ho poznajú v Spojených štátoch amerických a v Kanade, je rýchly, akčný šport na ľade.
 
 
Plávanie
Nehľadiac na vzdialenosť - dĺžka súťaží sa pohybuje od 25m do 1500m – cieľom každých plaveckých pretekov je preplávať trať v čo najkratšom čase.
 
 
Bowling
Celým názvom desaťkolkový bowling je pravdepodobne po futbale na druhom mieste v popularite počtu účastníkov, ktorí sa mu venujú.
 
 
Basketbal
Basketbal je neobyčajne technický loptový šport s rýchlymi a meniacimi sa akciami. Piati hráči v dvoch tímoch sa snažia, neustále zvyšovať počet bodov, skórovaním do koša na protiľahlej strane.
 
 
Zjazdové lyžovanie
Zjazdové lyžovanie je radostný šport. Opojenie z rýchlosti a lyžiarskeho majstrovstva.
 
 
Streľba
Športová streľba je disciplína, pri ktorej strelci zasahujú cieľ použitím krátkych strelných zbraní (revolvery, pištole, predovky) alebo dlhých strelných zbraní (brokovnice, guľovnice, vzduchové pušky).
 
 
Volejbal
Volejbal patrí k športom, ktoré treba hrať s veľkou energiou. Ide o hru, kde proti sebe stoja dva tímy so šiestimi hráčmi.
 
 
Tenis
Tenis je loptová hra pre 2 (dvojhra) alebo 4 hráčov (štvorhra). Na kurte rozdelenom sieťou uprostred stoja proti sebe súperi a pokúšajú sa odraziť loptičku raketou tak, aby ju súper...
 
 
Bejzbal
O bejzbale sa často hovorí, že je to typický americký šport. V tejto bojovnej loptovej hre hrajú proti sebe dva tímy s deviatimi hráčmi.
 
 
Kolky
Kolkári alebo kolkárske tímy sa usilujú guľou zraziť zostavu deviatich kolkov na konci dráhy. Hráč/tím, ktorý zhodí viac kolkov, je víťaz súboja.
 
 
Kanoistika
Od adrenalínom naplneného vzrušenia, ktoré ponúka vodný slalom, až po rýchlosť, pri ktorej idú prasknúť pľúca v rýchlostnej kanoistike, také sú kajakárske disciplíny kanoistiky.
 
 
Bedminton
Bedminton je šport s dvojhrami a štvorhrami. Hráči získavajú body zásahom kužeľovitého košíka ponad vysokú sieť tak, že spadne na zem ešte pred tým, ako ho súper stačí vrátiť.
 
 
Motokáry
V motokárových pretekoch (karting) jazdci krúžia po okruhu a bojujú medzi sebou s úmyslom byť prvý v cieli.
 
 
Jazdectvo
Konské dostihy zvyčajne pozostávajú zo šiestich pretekov na rôzne vzdialenosti. V lete sú mítingy na hladkej dráhe, v zime sa usporadúvajú v niektorých krajinách  halové skokanské súťaže.
 
 
Futbal
Krása a popularita futbalu (po anglicky soccer), ktorý poznajú na celom svete, je v jeho jednoduchosti. Dva tímy zložené z jedenástich hráčov sa usilujú kopnúť loptu do súperovej bránky.
 
 
Plážový volejbal
Plážový volejbal je veľmi podobný šestkovému volejbalu. Táto verzia hry sa hrá na piesku, na trochu menšom ihrisku, a tím tvoria iba dvaja hráči.
 
 
Beh na lyžiach
Beh na lyžiach je pravdepodobne najvyčerpávajúcejšia disciplína v zimných športoch. Súťažné bežecké lyžovanie sa rozdeľuje na klasický štýl a voľný štýl.
 
 
Stolný tenis
Stolný tenis, známy aj ako pingpong, je rýchla a fyzicky vyčerpávajúca raketová hra.
 
 
Bojové umenie
Napriek tomu, že jednotlivé federácie majú odlišné pravidlá existujú v podstate tri typy súťaží: prerážacie techniky, simulovaný boj proti jednému alebo viacerým imaginárnym útočníkom a zápas.
 
1-20 z 30 1 2 Počet na stránku:
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt