Športoviská

Najnovšie komentáre

Hodnotenie návštevníkov
 
1.0
Autor: Marta
"bazén je kvôli čerpaniu eurofondov na rekonštrukciu zatvorený pre verejnosť. Prístup majú len ško..."
Hodnotenie návštevníkov
 
4.4
Autor: Marta
"jediný plavecky bazén v PO sprístupnený pre verejnosť. Primeraná cena, milí personál a vkusná rek..."
Hodnotenie návštevníkov
 
4.4
Autor: Dávid
"Celkom dobrá plaváreň cena veľmi dobrá . Personál vysoko kvalitný a príjem prostredie , ale ďale..."
 
 

Vodná nádrž Domaša

Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša

Domaša sa rozprestiera na území okresov Vranov nad Topľou a Stropkov. Nájdete tu 5 rekreačných stredísk - Nová Kelča, Poľany - Monika, Eva - Holčíkovce, Valkov a Dobrá.

Vodná nádrž vznikla prehradením rieky Ondava pri obci Veľká Domaša v rokoch 1962 - 1967. Vodná hladina ukryla šesť obcí a ich chotáre. Zatopené boli Veľká Domaša, Dobrá nad Ondavou, Trepec, Kelča, Valkov a Petejovce.

Vzniknutá vodná nádrž má dĺžku 14 km, šírku 4 km, celkovú rozlohu 1510 ha, priemernú hĺbku 18 m a maximálnu 32,5 m. Nádrž má veľký vodohospodársky význam s polyfunkčným charakterom: regulácia prítokov vôd do Východoslovenskej nížiny, zásobáreň úžitkovej vody a perspektívne aj pitnej vody a využitie na rekreačne účely.


Rekreačné stredisko Nová Kelča


Frekventované rozsiahle rekreačné stredisko na východnom brehu Domaše, ktoré je najlepšie prístupné od Vranova nad Topľou a Stropkova. Nájdete tu novovybudovanú pláž s veľkým parkoviskom, tobogán, požičovňu vodných byciklov, školu windsurfingu, tenisový kurt, kempingový a stanový tábor a veľa iného. Táto oblasť je vyhľadávaná aj rybármi a stanujúcou mládežou.


Rekreačné stredisko Poľany - Monika


V tomto stredisku sa už tradične počas sezóny konajú rôzne akcie a diskotéky. Patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská, najmä zo strany mladých návštevníkov. Môžete sa tu opaľovať na súkromnej trávnatej pláži s ležadlami a slnečníkmi, kúpať, pestovať vodné športy, hrať tenis a plážový volejbal a je tu aj požičovňa športového náradia, vodných bicyklov a člnov. Stredisko sa nachádza v južnej časti nádrže a je pohodlne dostupné od Vranova nad Topľou.


Rekreačné stredisko Eva - Holčíkovce

V ponuke sú rôzne formy relaxu, od opaľovania na trávnatej pláži, kúpania, vodných športov až po obdivovania prekrásnej prírody. Stredisko je rozdelené na tri časti: Kemp - stanovanie, kempovanie, Eva centrum - pláž a Zajačia debra - tenisový kurt, volejbalové ihrisko a zátoka.


Rekreačné stredisko Valkov - Tíšava


Rekreačné stredisko Valkov leží v okrese Stropkov na západnom brehu vodnej nádrže. Je to jedno z najčistejších a najväčších rekreačných stredísk pri Domaši. Tradične sa tu konajú rôzne spoločenské akcie (súťaže Miss, diskotéky a pod.). Nachádza sa tu upravená pláž, tenisový kurt, športové ihriská, požičovňa vodných bicyklov a člnkov, autokemping a stanový tábor.


Rekreačné stredisko Dobrá


Ide o oblasť v izolovanej zátoke v juhovýchodnej časti nádrže, kde je najteplejšia voda na celej Domaši. Pre návštevníkov sú k dispozícii pláž, tenisový kurt, športové ihriská, požičovňa vodných bicyklov, člnkov a cestných bicyklov. V Dobranskej zátoke sa nachádzajú rekreačné zariadenia, ktorých ubytovacie a stravovacie služby môžete využiť pri vašom dovolenkovom pobyte. Milovníci turistiky a hubárčenia si prídu na svoje pri prechádzkach po lesoch lemujúcich brehy vodnej plochy.

Základné informácie

Kategória Vodné plochyLetné kúpaliská
Aktivity a služby plávanie, pláže, jachting, windsurfing, vodné športy, požičovne športového náradia, vodných bicyklov a člnov, rybolov, tenis, bicyklovanie, turistika, ubytovanie, stravovanie, kemping, atď.

Kontakt

Adresa Vodná nádrž Veľká Domaša
Web http://www.domasa.sk
GPS N 49.018642   E 21.697006

Komentáre

Priemerné hodnotenie od 1 návštevníkov

Celkové hodnotenie: 
 
4.4
Podmienky:
 
5.0   (1)
Vybavenosť:
 
2.0   (1)
Prostredie:
 
5.0   (1)
Personál:
 
5.0   (1)
Cena:
 
5.0   (1)
 
HodnotenieUpozornenie: Hodnotenie pridajte len v prípade, že ste toto športovisko už navštívili. Čím viac hviezdičiek označíte, tým lepšie hodnotenie športovisko získa.
Ak chcete pridať otázku, využite odkaz na diskusné fórum v dolnej časti stránky.
Podmienky
 
Vybavenosť
 
Prostredie
 
Personál
 
Cena
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 

Spokojnost

Celkové hodnotenie: 
 
4.4
Podmienky:
 
5.0
Vybavenosť:
 
2.0
Prostredie:
 
5.0
Personál:
 
5.0
Cena:
 
5.0
Bol pre vás tento komentár užitočný?
Áno Nie
Autor: monica gazpio
07. január 2018
Reakcie (0)
Nahlásiť nevhodný komentár
 
Pre 0 z 0 ľudí je tento komentár užitočný

Posledne leto som bola na rekreacnej oblasti Valkov a Tisava a mozem povedat, ze je to ovela vacsie ako aquapark Delna, co mi velmi vyhovuje. Akurat mi vadi plno aut cez jul a august. WC moze byt, akurat na Valkove mi torsku vadilo, za kazde pouzitie som musela mat pripravenych 10 centov. Dostupnost je skvela nakolko som dochadzala len 35 az 40 km z Presova. Tesim sa na leto. Mozno navstivim rekreacnu oblast Dobra.

 
 
 
 

Vodný šport

Kanoistika
Diskusia
Fotky

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt