Športoviská

Najnovšie komentáre

Hodnotenie návštevníkov
 
1.0
Autor: žiadna netykavka
"Celková kvalita kúpaliska je biedna. Naša návšteva bola posledná,už pri vstupe sme sa dostali do ..."
Hodnotenie návštevníkov
 
1.0
Autor: Klara Creig
"Dobry den. Vazena p. riaditelka.Z akeho dovodu bazen Delfin pri Vasej skole je zatvoreny pre vere..."
Hodnotenie návštevníkov
 
5.0
Autor: martin
"da sa clnkovat aj svojim clnkom?"
Hodnotenie návštevníkov
 
1.0
Autor: Beáta Wolfová
"Neviem kedy začína oficiálna sezóna, ale teplo je už dostatočne dlhú dobu, aby sa mestské zastupi..."
Hodnotenie návštevníkov
 
3.0
Autor: Peter
"Štyri roky po sebe sme chodili do Svidníka s nadšením a perfektným oddychom aj päť krát za sezónu..."
 
 

Vodná nádrž Domaša

Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša
Vodná nádrž Domaša

Domaša sa rozprestiera na území okresov Vranov nad Topľou a Stropkov. Nájdete tu 5 rekreačných stredísk - Nová Kelča, Poľany - Monika, Eva - Holčíkovce, Valkov a Dobrá.

Vodná nádrž vznikla prehradením rieky Ondava pri obci Veľká Domaša v rokoch 1962 - 1967. Vodná hladina ukryla šesť obcí a ich chotáre. Zatopené boli Veľká Domaša, Dobrá nad Ondavou, Trepec, Kelča, Valkov a Petejovce.

Vzniknutá vodná nádrž má dĺžku 14 km, šírku 4 km, celkovú rozlohu 1510 ha, priemernú hĺbku 18 m a maximálnu 32,5 m. Nádrž má veľký vodohospodársky význam s polyfunkčným charakterom: regulácia prítokov vôd do Východoslovenskej nížiny, zásobáreň úžitkovej vody a perspektívne aj pitnej vody a využitie na rekreačne účely.


Rekreačné stredisko Nová Kelča


Frekventované rozsiahle rekreačné stredisko na východnom brehu Domaše, ktoré je najlepšie prístupné od Vranova nad Topľou a Stropkova. Nájdete tu novovybudovanú pláž s veľkým parkoviskom, tobogán, požičovňu vodných byciklov, školu windsurfingu, tenisový kurt, kempingový a stanový tábor a veľa iného. Táto oblasť je vyhľadávaná aj rybármi a stanujúcou mládežou.


Rekreačné stredisko Poľany - Monika


V tomto stredisku sa už tradične počas sezóny konajú rôzne akcie a diskotéky. Patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská, najmä zo strany mladých návštevníkov. Môžete sa tu opaľovať na súkromnej trávnatej pláži s ležadlami a slnečníkmi, kúpať, pestovať vodné športy, hrať tenis a plážový volejbal a je tu aj požičovňa športového náradia, vodných bicyklov a člnov. Stredisko sa nachádza v južnej časti nádrže a je pohodlne dostupné od Vranova nad Topľou.


Rekreačné stredisko Eva - Holčíkovce

V ponuke sú rôzne formy relaxu, od opaľovania na trávnatej pláži, kúpania, vodných športov až po obdivovania prekrásnej prírody. Stredisko je rozdelené na tri časti: Kemp - stanovanie, kempovanie, Eva centrum - pláž a Zajačia debra - tenisový kurt, volejbalové ihrisko a zátoka.


Rekreačné stredisko Valkov - Tíšava


Rekreačné stredisko Valkov leží v okrese Stropkov na západnom brehu vodnej nádrže. Je to jedno z najčistejších a najväčších rekreačných stredísk pri Domaši. Tradične sa tu konajú rôzne spoločenské akcie (súťaže Miss, diskotéky a pod.). Nachádza sa tu upravená pláž, tenisový kurt, športové ihriská, požičovňa vodných bicyklov a člnkov, autokemping a stanový tábor.


Rekreačné stredisko Dobrá


Ide o oblasť v izolovanej zátoke v juhovýchodnej časti nádrže, kde je najteplejšia voda na celej Domaši. Pre návštevníkov sú k dispozícii pláž, tenisový kurt, športové ihriská, požičovňa vodných bicyklov, člnkov a cestných bicyklov. V Dobranskej zátoke sa nachádzajú rekreačné zariadenia, ktorých ubytovacie a stravovacie služby môžete využiť pri vašom dovolenkovom pobyte. Milovníci turistiky a hubárčenia si prídu na svoje pri prechádzkach po lesoch lemujúcich brehy vodnej plochy.

Základné informácie

Kategória Vodné plochyLetné kúpaliská
Aktivity a služby plávanie, pláže, jachting, windsurfing, vodné športy, požičovne športového náradia, vodných bicyklov a člnov, rybolov, tenis, bicyklovanie, turistika, ubytovanie, stravovanie, kemping, atď.

Kontakt

Adresa Vodná nádrž Veľká Domaša
Web http://www.domasa.sk
GPS N 49.018642   E 21.697006

Komentáre

Priemerné hodnotenie od 1 návštevníkov

Celkové hodnotenie: 
 
4.4
Podmienky:
 
5.0   (1)
Vybavenosť:
 
2.0   (1)
Prostredie:
 
5.0   (1)
Personál:
 
5.0   (1)
Cena:
 
5.0   (1)
 
HodnotenieUpozornenie: Hodnotenie pridajte len v prípade, že ste toto športovisko už navštívili. Čím viac hviezdičiek označíte, tým lepšie hodnotenie športovisko získa.
Ak chcete pridať otázku, využite odkaz na diskusné fórum v dolnej časti stránky.
Podmienky
 
Vybavenosť
 
Prostredie
 
Personál
 
Cena
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 

Spokojnost

Celkové hodnotenie: 
 
4.4
Podmienky:
 
5.0
Vybavenosť:
 
2.0
Prostredie:
 
5.0
Personál:
 
5.0
Cena:
 
5.0
Bol pre vás tento komentár užitočný?
Áno Nie
Autor: monica gazpio
07. január 2018
Reakcie (0)
Nahlásiť nevhodný komentár
 
Pre 0 z 0 ľudí je tento komentár užitočný

Posledne leto som bola na rekreacnej oblasti Valkov a Tisava a mozem povedat, ze je to ovela vacsie ako aquapark Delna, co mi velmi vyhovuje. Akurat mi vadi plno aut cez jul a august. WC moze byt, akurat na Valkove mi torsku vadilo, za kazde pouzitie som musela mat pripravenych 10 centov. Dostupnost je skvela nakolko som dochadzala len 35 az 40 km z Presova. Tesim sa na leto. Mozno navstivim rekreacnu oblast Dobra.

 
 
 
 

Vodný šport

Kanoistika
Diskusia
Fotky

Šport v meste

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt