Športoviská

Najnovšie komentáre

Hodnotenie návštevníkov
 
4.6
Autor: misko
"Celkovo spokojný sme...hlavne príjemný personal"
Hodnotenie návštevníkov
 
4.0
Autor: Tomy
"Vela moznosti, zaujimava lokalita"
Hodnotenie návštevníkov
 
5.0
Autor: Marion
"Boli sem tam aj s priateľom,je to skvelá zábava,veľmi príjemní ľudia, keby tam niekto chcel ísť, ..."
 
Ostatné športy Lezenie Lanový park Preles, Žilina
 

Lanový park Preles, Žilina

Lanový park Preles, Žilina
Lanový park Preles, Žilina
Lanový park Preles, Žilina
Lanový park Preles, Žilina
Lanový park Preles, Žilina

Lanový park Preles je vonkajšie adrenalínové športovisko, v ktorom sú lanové prekážky. Nachádza sa v Žilinskom lesoparku Chrasť neďaleko detského ihriska.

Pozostáva z dvoch rôzne vysokých okruhov, ktoré sa nachádzajú v poschodiach nad sebou, ktoré sa čiastočne prelínajú. Spolu je na nich 22 prekážok, bonusom je potom obrovský zhup - skok odvahy.

Nižší lanový okruh je vo výške 4-6 metrov a zahŕňa 11 prekážok, kde sa návštevníci zoznámia s lanovými nástrahami, strachom z výšky a preveria si svoju rovnováhu. Každý klient začne po oblečení do celotelového úväzku a inštruktáže práve tu. Prvou prekážkou sú „srdiečkové“ dvere, ktorými návštevníci doslova vstúpia na lanové prekážky. Nasleduje dlhá kladina, most s preskokom, ktorý si vyžaduje trochu viac odvahy. Za tunelom už čaká preklopka, klátiky a Yetiho stopy vo vzduchu. Ku krížu a sviniarni sa človek „zvezie“. Posledné dve prekážky sú už trochu náročnejšie, čím predznamenávajú charakter vysokého okruhu.

Vyšší okruh v 8-mych až 11-tich metroch s 9-timi prekážkami je potom pre naozajstných odvážlivcov. Tí budú na prekonanie vrchného poschodia potrebovať okrem odvahy aj nemálo síl. Aj preto sa na horný okruh nedostanú všetci a pre niektorých bude vhodnejší až pri druhej návšteve po načerpaní nových síl. Na samotný okruh sa dá dostať po rebríku z prvého poschodia. Tam sa nachádza najväčšia pavučina v Žiline, ktorej splietanie a natiahnutie trvalo skoro týždeň. Stala sa však naším symbolom a pýchou. Nenápadná, no o to lepšia je prekážka za ňou – Havai. Rebrík je nič oproti kroteniu divokého koňa. No hádam najviac rovnováhy bude potrebné na zdolanie až tej ďalšej prekážky, zavesených drevených trámikov. Tam budeme počítať čisté prechody na prstoch a nebojím sa, že by mi ruky nestačili :) Po amazónskom prechode nasleduje „šalina“, prekážka pomenovaná na počesť brnenského lanového centra, kde sme sa zaúčali. Farebné „X“ a stopy vedú k štandardnému zostupu z horného okruhu. To však len v prípade, že sa nerozhodnete pre omnoho dobrodružnejšiu cestu po barmskom moste a námorníckom ráhne. Nie že by samotné tieto prekážky boli takou výzvou. Vedú však k druhému „zostupu“, ktorým je obrovský zhup. Návštevu celého adrenalínového centra môžu totiž najodvážnejší zakončiť skokom z najvyššieho poschodia do voľného priestoru, ktorý bude naozajstným vyvrcholením celého programu.

Prevádzkovateľom Lanového parku PRELES je občianske združenie Preles, o.z. so sídlom Gaštanová 48, 01007 Žilina.

Základné informácie

Aktivity a služby lezenie, lanové centrum
Otváracie hodiny otváracie hodiny
Cenník aktuálne ceny

Kontakt

Adresa Žilinský lesopark    Žilina
Telefón 0949 754 146
E-mail parkpreles@gmail.com
Web http://lanovypark.preles.sk
GPS N 49.197431   E 18.760762

Komentáre

Žiadne komentáre

 
 
HodnotenieUpozornenie: Hodnotenie pridajte len v prípade, že ste toto športovisko už navštívili. Čím viac hviezdičiek označíte, tým lepšie hodnotenie športovisko získa.
Ak chcete pridať otázku, využite odkaz na diskusné fórum v dolnej časti stránky.
Podmienky
 
Vybavenosť
 
Prostredie
 
Personál
 
Cena
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 
 
 

Šport v meste

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt