Športoviská

Najnovšie komentáre

Hodnotenie návštevníkov
 
4.6
Autor: stano
"Je fajn sa hýbať. Je to domáci typ športoviska."
 
Ostatné športy Cyklistika, MTB Singletrack Cerová dráha, Bratislava
 

Singletrack Cerová dráha, Bratislava TOP

Singletrack Cerová dráha, Bratislava
Singletrack Cerová dráha, Bratislava
Singletrack Cerová dráha, Bratislava

Nenáročný úzky technický chodník pre horské bicykle vznikol rekonštrukciou starého poľovníckeho chodníka, ktorého počiatky siahajú až do roku 1802.

Začiatkom roku 2009 sa v hlavách cyklistických nadšencov združených okolo neziskoviek CykloEko a SLOMBA zrodila myšlienka vybudovať pre horských cyklistov nenáročný singletrack - úzky technický chodník pre horské bicykle. Po jednom zimnom výlete a prieskume okolitého terénu padla voľba na bývalý poľovnícky chodník "Cerová dráha", ktorý bol vybudovaný v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Tento nenápadný, v priemere maximálne 1 m široký chodník sa kľukatí po vrstevnici Hrubého Drieňovca, Hrubého vrchu a Malinského vrchu, a schádza k Malému Slavínu, kde sa singletrack dočasne ukončil. Celá jeho trasa  meria  10,2 km, vinie sa jemne zvlneným terénom po prekrásnych miestach tichej prírody, s občasnými nádhernými výhľadmi do údolia potoka Vydrica, či aj okolo zatiaľ tajuplného 1 m vysokého päťbokého kameňa, s vytesaným letopočtom 1802.

Na vybudovaní singletracku "Cerová dráha" sa počas vyše dvoch rokov vystriedali desiatky dobrovoľníkov, ktorí v rámci svojho voľného času brigádovali na úprave bývalého poľovníckeho chodníka, strávili tu spolu stovky hodín až kým nedospeli k zdarnému koncu, vytvoreniu i vo svete vyhľadávanému momentálne hitu horských cyklistov - singletracku o úctyhodnej dĺžke vyše desiatich kilometrov, ktorá sa v budúcnosti ešte môže i predĺžiť.

Celý singletrack "Cerová dráha" je vyznačený cykloturistickým značením podľa STN 01 8028 - Cykloturistické značenie, má svoje registračné číslo 2012, trasa je vyznačená modrými "C" a znakom obtiažnosti podľa IMBA. Na troch miestach boli osadené i orientačné stĺpiky s cykloturistickými smerovníkmi, a pokynmi pre správanie sa cyklistov na tomto dosť vyhľadávanom a populárnom singletracku. Nástup na tento singletrack je možný pohodlne z troch miest, od bufetu Rotunda, z cesty ktorá ide z Kačína do II. kameňolomu, či z Malého Slavína. Na týchto troch uvedených miestach sú osadené uvedené cykloturistické smerovníky. Celý singletrack je vhodne zasadený do okolitých vyznačených cykloturistických trás, takže je možné sa k nemu dostať prakticky z každej mestskej časti, či z blízkeho okolia Bratislavy.

V pondelok 20.6.2011 sa tak po viac než dvojročnom úsilí, i za pomoci firmy BSP podarilo slávnostne otvoriť tento dlho očakávaný singletrack "Cerová dráha".

Základné informácie

Aktivity a služby horská cyklistika, mtb
Otváracie hodiny celý rok
Cenník zdarma

Kontakt

Adresa Hrubý vrch    Bratislava - nástup je možný od bufetu Rotunda, z cesty ktorá ide z Kačína do II. kameňolomu alebo z Malého Slavína
Web http://www.ba-lesy.sk
GPS N 48.216364   E 17.080083

Komentáre

Žiadne komentáre

 
 
HodnotenieUpozornenie: Hodnotenie pridajte len v prípade, že ste toto športovisko už navštívili. Čím viac hviezdičiek označíte, tým lepšie hodnotenie športovisko získa.
Ak chcete pridať otázku, využite odkaz na diskusné fórum v dolnej časti stránky.
Podmienky
 
Vybavenosť
 
Prostredie
 
Personál
 
Cena
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 
 
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt