Komentár - detail

 

Reakcia na "Celkom fajn, ale.."

Celkové hodnotenie: 
 
4.4
Podmienky:
 
4.0
Vybavenosť:
 
3.0
Prostredie:
 
5.0
Personál:
 
5.0
Cena:
 
5.0
Bol pre vás tento komentár užitočný?
Áno Nie
Autor: Lýdia Hudecová
02. marec 2017
Nahlásiť nevhodný komentár
 
Pre 3 z 3 ľudí je tento komentár užitočnýZdravím,
ďakujeme za hodnotenie. :-)
Dovolím si však reagovať z nášho pohľadu.
1, Cenu sa snažíme držať prijateľnú pre ľudí, ktorí majú záujem nielen o jazdenie, súťaženie a stužky ale aj o kone ako také a nemajú dostatok finančných prostriedkov. Výška ceny však nemá nič spoločné s priebehom jazdeckých hodín a ani s výukou. /ak by ste z poza plota prišli priamo na jazdiareň, možno by ste počuli čo cvičiteľky hovoria vašej kamarátke/
2, Keďže pre nás je prvoradé aby sme naučili jazdcov najmä správnemu sedu a ovládaniu koňa - dôležité pre komfort nielen jazdca ale aj koňa, dôležité pre prevenciu pred pádom jazdca či úrazom u koňa, dôležité pre dobrý pocit z jazdy ako pre jazdca, tak pre koňa. U nás máme kone ako parťákov a nie cvičebný nástroj ako to v mnohých kluboch bohužiaľ je a chceme aby v dobrom fyzickom aj psychickom zdraví žili čo možno najdlhšie a aby sme ich nemuseli za rok-dva predávať alebo utrácať.
3, v prípade že vidíme u jazdca zásadné chyby v sede alebo ovládaní koňa, neriešime koľko hodín odjazdil niekde inde a ako. Už sme sa neraz stretli s tým, že jazdec prišiel z iného klubu a na otázku ako nacválal koníka tam, sme dostali odpoveď, že mal cmuknúť a udrieť koňa bičom. O zmene sedu alebo pokojnej a uvoľnenej ruke ani netušil. Takto sa v Darkone nejazdí a kým ju budem viesť ja, ani nebude. Drezúrny bič u nás sa drží v ruke pre výnimočný prípad, krátky bič nepoužívame vôbec, pretože ako členovia, tak aj pravidlení jazdci dokážu kone ovládať len sedom vo všetkých jeho chodoch.
4, Sama som matkou, takže všetky mamy si nesmierne vážim, avšak ich nepovažujem za dostatočne relevanté na posudzovanie jazdeckých schopností svojich detí, pokiaľ nemajú za sebou kvalitný jazdecký výcvik. My mamy totiž radi vidíme svoje deti inak ako ostatní. :-)
5, V OZ DARKONA to funguje takto:
-jazdy sú možné len pod dozorom zodpovednej plnoletej osoby, čiže pokiaľ som napríklad PN ja alebo aj môj zástupca, jazdecké hodiny sa rušia.
-dospelá plnoletá zodpovedná osoba dozerá na priebeh jázd, pričom alebo trénuje skúsenejších jazdcov, alebo rekreačných jazdcov s poruchami sústredenia alebo iným handicapom, alebo kontroluje cvičiteľky a dopĺňa ich inštrukcie.
- v prípade, že je podklad jazdiarne nevhodný na prácu koní v cvale, kluse, prípadne na kruhoch /rozmočený, primŕzajúci/ sú jazdci vopred informovaní, že je možná len práca v nižšom ruchu koňa a sami sa rozhodujú či si chcú zlepšiť sed a ovládanie koňa alebo si hodinu presunú.Mimochodom, každý dobrý jazdec vie, že najviac práce s koňom sa dá urobiť práve v kroku a tá práca sa mu zúročí vo vyšších chodoch. Treba si len pozorne prečítať odbornú literatúru, alebo navštíviť renomovaných jazdcov alebo trénerov / Mvdr. Hanulay, p. Bugán, p.Kelemen, p. Kohút, p.Hučko,... atď/
- v prípade, že sa rozhodnú pre hodinu napr. v kroku, vyberáme im časť jazdiarne kde je podklad najprimeranejší a najbezpečnejší pre jazdca aj koňa. :-)

6, práve vďaka tomu čo som uviedla vyššie a mnohému ďalšiemu je minimalizované riziko úrazu jazdcov i koní v OZ DARKONA. Vďaka tomu vyššie a mnohému inému sú kone v OZ DARKONA vo výbornom zdravotnom a psychickom stave už od roku 2004 a to aj vo veku 18 rokov, odkedy OZ DARKONA existuje. A práve vďaka tomu jazdci OZ DARKONA ďalej pracujú s koňmi ako partnermi.

Na záver by som chcela iba dodať, že ten kto navštívi stránku OZ DARKONA za úmyslom si objednať jazdu či kurz, dôkladne si prečíta informácie, navštívi nás osobne a porozpráva sa s nami, vie, že systém - rýchlo, bezohľadne ale hlavne nech to máme za sebou a nech jazdec cvála alebo skáče, hoci ohrozuje seba alebo koňa - u nás jednoducho nenájde a nezaplatí žiadnymi peniazmi, :-)
Btw. Dakujeme, za kompliment čo sa veku cvičiteliek týka, teší nás, že vyzeráme mladšie ako sme a dúfame, že nám to zostane :-). Pokiaľ nie je na jazdiarni plnoletá osoba, klienti u nás nejazdia, hodiny sa rušia :-)

 

 

Šport v meste

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Fórum | Archív | Reklama | Kontakt