Komentár - detail

 

Celkom fajn až na pár vecí

Celkové hodnotenie: 
 
2.8
Podmienky:
 
3.0
Vybavenosť:
 
2.0
Prostredie:
 
4.0
Personál:
 
2.0
Cena:
 
3.0
Bol pre vás tento komentár užitočný?
Áno Nie
Autor: Oliska
26. december 2016
Nahlásiť nevhodný komentár
 
Pre 4 z 5 ľudí je tento komentár užitočný

Musím povedať,že o kone je dobre postarané aj sa s nimi dostatočne pracuje. Cena sa mi zdá nízka,čo je dobré pre ľudí,ktorí si nemôžu dovoliť viac,ale podľa ceny to tak aj vyzerá. Kamarátka si robila kurz v darkone (10 hod.) chodila som sa na ňu pozerať. 1. Hodina- celú hodinu kráčala na lonžke...to mi prišlo v poriadku (aj ked vedela jazdit,jazdi asi 4 roky) 2. hodina- opäť kráčanie na lonžke a stehenný sed-prišlo mi divné,že bola na poníkovi a stále len krok..ale nič som jej nehovorila. 3. hodina- opäť krok na lonžke..-hovorím si ok snáď ju nabudúce už pustia samú. 4. hodina- samostatné kráčanie-len v kruhu a v polke hodiny ju opäť vzali na lonž. jednoducho celý kurz kráčala a to niekedy ani nie sama,pri tom jej mama im jasne povedala že dokáže s koňom už samostatne jazdiť. takže zbytočne premrhaný čas aj peniaze ako povedala a z toho čo som videla musím povedať,že mala pravdu. Prostredie nám vyhovovalo dá sa tam v poriadku dostať autom aj MHD. čo sa týka trenérky a personálu,personál je v pohode a trenérka no...myslela som že ju bude trénovať trenérka (skúsená),ale prišlo tam dievča (mohlo mať tak 14) to ma dosť zarazilo,síce to s koňmi vedelo ale podľa mňa by mohla trénovať trenérka a hlavne plnoletá osoba. Je to môj názor. Vdaka za pochopenie.

 

1-7 z 7
Zoradenie 

02. marec 2017
Nahlásiť tento komentár


Zdravím,
ďakujeme za hodnotenie. :-)
Dovolím si však reagovať z nášho pohľadu.
1, Cenu sa snažíme držať prijateľnú pre ľudí, ktorí majú záujem nielen o jazdenie, súťaženie a stužky ale aj o kone ako také a nemajú dostatok finančných prostriedkov. Výška ceny však nemá nič spoločné s priebehom jazdeckých hodín a ani s výukou. /ak by ste z poza plota prišli priamo na jazdiareň, možno by ste počuli čo cvičiteľky hovoria vašej kamarátke/
2, Keďže pre nás je prvoradé aby sme naučili jazdcov najmä správnemu sedu a ovládaniu koňa - dôležité pre komfort nielen jazdca ale aj koňa, dôležité pre prevenciu pred pádom jazdca či úrazom u koňa, dôležité pre dobrý pocit z jazdy ako pre jazdca, tak pre koňa. U nás máme kone ako parťákov a nie cvičebný nástroj ako to v mnohých kluboch bohužiaľ je a chceme aby v dobrom fyzickom aj psychickom zdraví žili čo možno najdlhšie a aby sme ich nemuseli za rok-dva predávať alebo utrácať.
3, v prípade že vidíme u jazdca zásadné chyby v sede alebo ovládaní koňa, neriešime koľko hodín odjazdil niekde inde a ako. Už sme sa neraz stretli s tým, že jazdec prišiel z iného klubu a na otázku ako nacválal koníka tam, sme dostali odpoveď, že mal cmuknúť a udrieť koňa bičom. O zmene sedu alebo pokojnej a uvoľnenej ruke ani netušil. Takto sa v Darkone nejazdí a kým ju budem viesť ja, ani nebude. Drezúrny bič u nás sa drží v ruke pre výnimočný prípad, krátky bič nepoužívame vôbec, pretože ako členovia, tak aj pravidlení jazdci dokážu kone ovládať len sedom vo všetkých jeho chodoch.
4, Sama som matkou, takže všetky mamy si nesmierne vážim, avšak ich nepovažujem za dostatočne relevanté na posudzovanie jazdeckých schopností svojich detí, pokiaľ nemajú za sebou kvalitný jazdecký výcvik. My mamy totiž radi vidíme svoje deti inak ako ostatní. :-)
5, V OZ DARKONA to funguje takto:
-jazdy sú možné len pod dozorom zodpovednej plnoletej osoby, čiže pokiaľ som napríklad PN ja alebo aj môj zástupca, jazdecké hodiny sa rušia.
-dospelá plnoletá zodpovedná osoba dozerá na priebeh jázd, pričom alebo trénuje skúsenejších jazdcov, alebo rekreačných jazdcov s poruchami sústredenia alebo iným handicapom, alebo kontroluje cvičiteľky a dopĺňa ich inštrukcie.
- v prípade, že je podklad jazdiarne nevhodný na prácu koní v cvale, kluse, prípadne na kruhoch /rozmočený, primŕzajúci/ sú jazdci vopred informovaní, že je možná len práca v nižšom ruchu koňa a sami sa rozhodujú či si chcú zlepšiť sed a ovládanie koňa alebo si hodinu presunú.Mimochodom, každý dobrý jazdec vie, že najviac práce s koňom sa dá urobiť práve v kroku a tá práca sa mu zúročí vo vyšších chodoch. Treba si len pozorne prečítať odbornú literatúru, alebo navštíviť renomovaných jazdcov alebo trénerov / Mvdr. Hanulay, p. Bugán, p.Kelemen, p. Kohút, p.Hučko,... atď/
- v prípade, že sa rozhodnú pre hodinu napr. v kroku, vyberáme im časť jazdiarne kde je podklad najprimeranejší a najbezpečnejší pre jazdca aj koňa. :-)

6, práve vďaka tomu čo som uviedla vyššie a mnohému ďalšiemu je minimalizované riziko úrazu jazdcov i koní v OZ DARKONA. Vďaka tomu vyššie a mnohému inému sú kone v OZ DARKONA vo výbornom zdravotnom a psychickom stave už od roku 2004 a to aj vo veku 18 rokov, odkedy OZ DARKONA existuje. A práve vďaka tomu jazdci OZ DARKONA ďalej pracujú s koňmi ako partnermi.

Na záver by som chcela iba dodať, že ten kto navštívi stránku OZ DARKONA za úmyslom si objednať jazdu či kurz, dôkladne si prečíta informácie, navštívi nás osobne a porozpráva sa s nami, vie, že systém - rýchlo, bezohľadne ale hlavne nech to máme za sebou a nech jazdec cvála alebo skáče, hoci ohrozuje seba alebo koňa - u nás jednoducho nenájde a nezaplatí žiadnymi peniazmi, :-)
Btw. Dakujeme, za kompliment čo sa veku cvičiteliek týka, teší nás, že vyzeráme mladšie ako sme a dúfame, že nám to zostane :-). Pokiaľ nie je na jazdiarni plnoletá osoba, klienti u nás nejazdia, hodiny sa rušia :-)

Ešte raz ďakujem za postreh a želám veľa jazdeckých úspechov.
s pozdravom
L. Hudecová
predseda OZ DARKONA
 

02. marec 2017
Nahlásiť tento komentár
Ešte by som rada doplnila, že to "14 ročné dievča" je 28 ročná podpredsedníčka OZ Darkona, dostihová jazdkyňa, ktorá má za sebou okrem štúdia odboru jazdectva v Ivanke pri Dunaji, 5 ročnú prax v jazdení a príprave koní a jazdcov v Mníchove /Nemecko/ a vyše 8 ročnú prax v SR. To ako vyzerá je možno spôsobené tým, že kvôli dostihovej kariére má pri výške 164cm váhu 48kg, nedáva si make up a je večne v dobrej nálade :-)
 

09. júl 2017
Nahlásiť tento komentár
Haha,nemyslela som Veroniku či ako sa volá. Ale boli tam doslova 14-ročné dievčatá. Jedna mala kratučké vlasy,hnedé a stále pracovala so Saigonom a trénovala na nej deti. Hlavne že v informáciach máte napísané že ak tam nie je plnoletá osoba,tak netrénujete. Len tolko.
 


04. august 2017
Nahlásiť tento komentár
Ďakujem za ďalší podnet.
1, na ten deň si Veronika spomína a nielen ona. Respektíve si spomínajú na jazdkyňu, ktorá tam mala kamarátku.
Dozor v mojej neprítomnosti / ostatne to si môže každý overiť a ľahko :-) / vykonávajú buď:
spomínaná Veronika / vek 29 /, alebo Maco /vek 33, ekonóm združenia / a prípadne sl. Eva alebo sl. Alenka /obe vek nad 30 rokov /
Neviem sa zbaviť pocitu, že Vaše príspevky sú len provokáciou alebo pokusom nájsť na Darkone nejakú chybu, o tom svedčí aj to, že neuvádzate celé meno. Dôvod viete najlepšie sama. Avšak našťastie si každý môže overiť to, že bez dospelého a zodpovedného dozoru sa naozaj jazdecký výcvik nekoná, najlepšie návštevou osobne :-)
Každopádne ďakujem za Vaše príspevky a podnety. Každý podnet nás totiž posúva ďalej a motivuje k zlepšovaniu.
Želám Vám veľa úspechov a šťastia. Pekný deň. :-)
 


05. september 2017
Nahlásiť tento komentár
Pardon,ale vy si nedáte povedať. Už som zistila ako sa volá dievča,ktoré trénovalo moju kamarátku. Našla som ju na vašej FB stránke. Volá sa Petra Ábelová. Teraz mi k tomu čo poviete? Neviem koľko má dievča,ale tipujem 14 viac určite nie. Takže nebola to určite plnoletá osoba. Našla som tam aj iné dievčatá,ktoré trénovali iných jazdcov. Vždy keď som išla okolo do roboty,tak som videla ako trénujú tie dievčatá mladé. Kľudne vám poviem aj ich mená boli dve a volali sa Ari a Linda. Neviem teda či vám mená nič nehovoria. A sama som matka a jazdkyňa (to patrí k tej predošlej odpovedi). Čakám na vašu odpoveď prajem pekný deň :)
 


16. september 2017
Nahlásiť tento komentár
Dobrý deň,
áno pomocné inštruktorky sú Peťa, Ari a Linda, rovnako aj Miško. Ale pracujú vždy pod dozorom dospelej a za prevádzku zodpovednej osoby a podľa jej inštrukcií. Všetci jazdci vedia, že som od septembra PN so závažným ochorením a napriek tomu ak uvidíte naše kone v priestore jazdiarne, tak najčastejšie v mojej prítomnosti / väčšinou červená záchranárska vesta alebo bunda /, prípadne v prítomnosti ďalších, vyššie vymenovaných členov predstavenstva OZ DARKONA.
A opakujem, v prípade, že nie je k dispozícii dospelá a zodpovedná osoba / člen predstavenstva OZ DARKONA / jazdecké hodiny sa NEKONAJÚ!
Ďalej, moje aj Vaše tvrdenia sa dajú denne overiť, takže niet čo dodať, ja si za vyjadreniami stojím.
Ale Vás beriem iba ako bezvýznamný nick v diskusii, v jednom príspevku ste dievča, kamarátka dievčaťa, ktoré bolo vraj u nás jazdiť s mamou, v najnovšom už matka??? Cestou do práce? Pracujete v niektorom z klubov, ktoré na Závodisku pôsobia a sme pre Vás tŕň v oku? Alebo v nočnom klube Babylon? Pochybujem, že vlastníte zrak orla či sokola, ktorý by z poza plota dovidel na našu jazdiareň tak aby dokázal identifikovať osoby na jazdiarni...
Nuž niekto, kto nemá odvahu sa podpísať celým menom, prípadne komunikovať osobne, zjavne má čo skrývať... Takých odvážnych je plný internet, za klávesnicou pod anonymným nickom sú hrdinovia.... odtiaľ sa ľahko hádže špina na druhých... a prečo to viete len Vy sama, závisť či osobné nešťastie robia z ľudí naozaj len chudákov.
Žite šťastne, je mi Vás úprimne ľúto.
 


16. september 2017
Nahlásiť tento komentár
Ešte mi napadla jedna myšlienka o ktorú by som sa s Vami / slečna, pani a podobne / podelila.
V drvivej väčšine klubov to funguje tak, že je tréner, ktorý má po ruke inštruktorov, cvičiteľov alebo len členov klubu, ktorí mu pomáhajú ako pri fungovaní klubu, tak pri výcviku.
Vo väčšine z nich ak chcete mať hodinu len s trénerom, tak si neplatíte kurz ale individuálnu hodinu s trénerom, ktorá je nepomerne drahšia ako hodiny z kurzu. Viď napríklad ďalší z klubov, ktorý pôsobí na Závodisku š.p o niekoľko rokov kratšie ako my.
No na rozdiel od niektorých klubov, kde pri kurzoch nie je tréner klubu nikdy prítomný, pokiaľ si práve nejazdí vlastného koňa a samozrejme svoju pozornosť venuje výhradne vlastnej činnosti s koňom, u nás je aj pri obyčajnom vození detí v kroku prítomný tréner alebo ďalší plnoletý a zodpovedný člen predstavenstva OZ DARKONA. Od roku 2011 som nečerpala jediný deň dovolenky, jediná moja neprítomnosť je spôsobená vždy len zhoršením zdravotného stavu na mieru neúnosnosti. Pritom vo veľa kluboch je bežnou záležitosťou, že je tréner/ka na dovolenke niekoľko týždňov počas letných prázdnin, kedy navyše vo svojom klube organizuje denné detské tábory o viac ako 20 deťoch naraz a kde je na viac ako 20 detí / vek 6- 15 rokov / dozor 1 - 2 dospelí a zvyšok dozoru tvoria členky klubu vo veku od / cca 12 - 15 rokov /.
Stačí si len ísť pozrieť priebehy tréningov, cez tábory / letné, jesenné a jarné / priebeh dňa v detskom tábore.... a urobiť si obrázok.
Viete spomínaná Peťa sa už pár rokov stará najmä o Saigona a presne vie ako ten kôň reaguje na zemi aj pod sedlom, čím ho jazdec pri práci zaujme a čím znechutí, Ari má rovnako ako Peťa a Linda prideleného koňa o ktorom vie všetko, jazdia nepomerne lepšie ako veľa " súťažiacich alebo licencovaných jazdcov ", naďalej sa učia a zlepšujú. A popri tom, pod dozorom trénera odovzdávajú svoje znalosti a skúsenosti ďalej. Vidíte v tom nejaký problém?
Alebo Vám proste len vadí, že Darkona funguje, že tam ľudia chodia radi, že sú spokojní a rovnako ako jazdci sú spokojné aj kone?
Na Závodisku pôsobíme od 30.4.2004, aj my sme robili chyby a určite ešte nejaké urobíme, ale nemáme sa začo hanbiť a hovoria za nás naše výsledky. Možno nie na parkúre, v drezúrnom obdiaľniku, ale tam u nás na jazdiarni, dokonca aj v dostihu kde nás reprezentujú dvaja úspešní jazdci, naši bývalí začiatočníci...
Takže pokiaľ Vás ešte trápi čokoľvek spojené s Darkonou, nechajte si to pre seba a svoje svedomie, alebo nás ďalej napádajte, myslím že som zodpovedala všetko čo bolo treba.
A čo nie, to si môže každý normálny človek sám overiť. :-)
 
1-7 z 7
 

Šport v meste

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Fórum | Archív | Reklama | Kontakt