Športoviská

Najnovšie komentáre

Hodnotenie návštevníkov
 
1.0
Autor: Marta
"bazén je kvôli čerpaniu eurofondov na rekonštrukciu zatvorený pre verejnosť. Prístup majú len ško..."
Hodnotenie návštevníkov
 
4.4
Autor: Marta
"jediný plavecky bazén v PO sprístupnený pre verejnosť. Primeraná cena, milí personál a vkusná rek..."
Hodnotenie návštevníkov
 
4.4
Autor: Dávid
"Celkom dobrá plaváreň cena veľmi dobrá . Personál vysoko kvalitný a príjem prostredie , ale ďale..."
 
Plávanie, vodný šport Prešovský kraj Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka
 

Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka

Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka
Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka
Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka
Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka
Prírodné letné kúpalisko Makovica, Nižná Polianka

Chcete si skutočne zaplávať a nebaví vás postávať v preplnenom bazéne? Radi relaxujete v príjemnom, čistom a autentickom lesnom prostredí?

Máte knihu, ktorú si už dlho plánujete v kľude prečítať? Máte radi domácu kuchyňu a dobre vychladené čapované? Majú vaše deti radi zmrzlinu? Je pre vás podstatné neplatiť v cene vstupného za zbytočnosti, ktoré pre relax nepotrebujete a nevyužijete? V tom prípade u nás budete spokojní s prostredím i cenou. Ste pozvaní :)

Ak chcete spoznať letnú atmosféru nášho kúpaliska, pozrite si najmä galériu fotografií z doterajších letných mesiacov. K nim dodáme ešte pár faktov, ktoré sa na fotku nedostanú:


Na kúpalisko sa dostanete pohodlne - odbočením z hlavnej cesty č. 77 na parkovisko. Parkovanie je celosezónne bezplatné.

Privíta vás vodná plocha rozmerov cca 60 x 100 metrov a 4 100 metrov kubických pitnej vody. Bazén má pevné, betónovými kockami vystužené dno a okraje. To je dobré najmä pre udržanie teploty vody, ktorá má v letnej sezóne teplotu od 21 po 27 stupňov Celzia, v závislosti od počasia.

Kúpalisko je bójkami rozdelené na dve časti - časť pre plavcov s hlbkou do 3,5 metra a časť pre deti - s hĺbkou do 1,5 metra. Hĺbka vody sa zväčšuje postupne a plynule. Odvážni môžu otestovať náš skokanský mostík. Má dve úrovne: 2m a 4.5m - najväčšia hĺbka je práve pod ním.

Miesta na ležanie a opaľovanie sú zatrávnené a často kosené, na slnku i v tieni pod stromami, prípadne aj na vyhriatych okrajoch bazéna.

Samozrejmosťou sú kabínky na prezlečenie, vonkajšie sprchy, vnútorné sprchy s teplou a studenou vodou a WC s dostatočnou kapacitou. Kapacita kúpaliska je cca 1500 - 2000 osôb. Priemerná návštevnosť počas letných víkendov sa pri peknom počasí blíži k maximu.

Cena vstupeniek váš rozpočet nezaťaží a ak ste rodina, dostanete zľavu navyše.

K letu patrí osvieženie a všetko, čo je dostatočne vychladené. Kvalitne zásobené tri bufety, kopec zmrzliny, ešte viac nanukov, teplé a studené jedlá a nápoje, grilované špeciality a veľký výber piva vám spríjemní leňošenie. To všetko v príjemnom prostredí v bufete, alebo na dvoch terasách (60 miest + 24 miest) s výhľadom na bazén, s rýchlou a milou obsluhou.

Hľadáte ticho, pohodu a bazén iba pre seba?

Potom vám odporúčame návštevu dopoludnia počas pracovných prázdninových dní. A vezmite so sebou aj deti. Vy dostanete zľavu a oni zážitok - máme tu pre nich ihrisko, detský kútik v bufete, zmrzlinu a v bazéne veľa miesta!

Dĺžka letnej sezóny sa viac-menej zhoduje s dĺžkou letných prázdnin. Trvá od júla do prvých septembrových dní. Počasie v niektorých rokoch dovoľuje kúpanie aj mimoriadne - v máji, júni. Vtedy otvárame kúpalisko počas víkendov.

Ak máte so sebou stan, alebo radi spíte pod "širákom" môžete u nás na vyhradených a strážených miestach prenocovať.  Dostanete k dispozícii WC a sprchy. Cena nebude vysoká.

Ak sa rozhodnete prenocovať v stane zásoby potravín si doplníte v našej predajni a večer doplníte tekutiny v pravej dedinskej krčme. Nájdete ich oproti sebe po asi 15 minútovej prechádzke v centre obce.

Základné informácie

Kategória Letné kúpaliská
Aktivity a služby - plavecký bazén 60x100 metrov (hĺbka vody 0 až 3, 5 m) s veľkou detskou časťou s hĺbkou vody do 1,5 m
- skokanský mostík (dve úrovne: 2 a 4,5 metra)
- bezplatné pohodlné parkovanie (os. autá, autobusy, motorky, bicykle)
- bezplatné zapožičanie slnečníkov
- bezplatné pripojenie do wi-fi siete (v prípade, že máte vlastný laptop)
- bezplatné používanie detských kútikov, WC, vonkajších a vnútorných spŕch, úschovňa cenností
Otváracie hodiny Prevádzková doba kúpaliska:
Denne od 10.00 - 19.00 hod.
(s výnimkou nepriaznivého počasia a búrok)

Kontakt

Adresa 08636 Nižná Polianka - ski/sun area Makovica, okres Bardejov
Telefón +421 903 618 042, +421 903 635 710
E-mail marysa@makovica.sk
Web http://www.makovica.sk
GPS N 49.399035   E 21.39383

Komentáre

Žiadne komentáre

 
 
HodnotenieUpozornenie: Hodnotenie pridajte len v prípade, že ste toto športovisko už navštívili. Čím viac hviezdičiek označíte, tým lepšie hodnotenie športovisko získa.
Ak chcete pridať otázku, využite odkaz na diskusné fórum v dolnej časti stránky.
Podmienky
 
Vybavenosť
 
Prostredie
 
Personál
 
Cena
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 
 
 

Vodný šport

Kanoistika
Diskusia
Fotky

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt